Camperem po Hiszpanii – pomysł na majówkę

zahara de los atunes camperem po Hiszpanii na plaże w Hiszpanii-005

Miłośnicy wyjazdów camperem po Hiszpanii będą zachwyceni kolejnym odkrytym przez nas miejscem wypadowym

Tym razem na południe, kierunek Zahara de los Atunes. Słynne z karaibskiej czystości wody i piasku plaże, luksusowe wille na zboczu gór, przepiękne widoki i ciepło cały rok.

camperem na plaże w Hiszpanii-007

Wybraliśmy camping Bahia de la Plata, z przestronnymi parcelami dla camperów w pierwszej linii od Oceanu. Zobacz fotki poniżej. Dwie sympatyczne godziny drogi naszym domem na kółkach, chwila rozstawiania się i … cała plaża dla nas. Położenie campingu pomiędzy dwoma miejscowościami: Barbate i luksusową Atlanterra gwarantuje prywatność i  brak denerwujących sprzedawców zegarków i innych plażokrąców. Uwielbiam tak po prostu wyjść z „domu” i za parę kroków być na plaży. Nie musieć szukać toalety, restauracji czy targać kilometrami leżanek i akcesoriów dla dziecków. Niesety, poza sezonem jeszcze jest wiele miejsc zamkniętych, dlatego warto wcześniej zaopatrzeć lodówkę i ewentualnie barek.

kamperem na plaże w Hiszpanii-014

Dwa dni opalania, plażowania, bez pośpiechu, z możliwością kontemplowania zachodu słońca nad Atlantykiem to kwintesencja wyjazdu camperem po Hiszpanii . Ku uciesze małolatów, gdyż plaże atlantyckie charakteryzują się pięknymi lagunami, gdzie daleko w głąb jest miejscami płytko, a woda się nagrzewa już pod koniec kwietnia.

To miejsce tu to też raj dla surferów i kite’rów. A co najważniejsze czyściutka, błękitna woda, zero glonów, alg i innych meduz, piękne muszle i kamyki dla kolekcjonerów. Po prostu trzeba pojechać camperem po Hiszpanii i to zobaczyć.

Zobacz poniżej więcej fotek, które zrobiliśmy zwiedzając kolejne plaże w majówkę 2014:

 

 

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter