karawaning, camper, kamper, hiszpania

Camping Doñana – baseny i plaża!

Z cyklu camperem po Hiszpanii – przedstawiamy Camping Doñanakarawaning, camper, kamper, hiszpania

To niewątpliwie najlepsze miejsce w bliskości Sevilli na weekend z dziećmi. Camping Doñana? Pierwsze wrażenie, to nie kamping to jest pueblo! Czyli praktycznie mała wioska. 4800 miejsc na ponad 1000 parceli z bezpośrednim dostępem do Oceanu, kompleksem basenowym, barami, restauracjami i supermarketem. Oczywiście, jak to camping ma swoje plusy i minusy. Cisza i spokój uzależniona jest od tego, jakich sąsiadów się trafi ;). Zaparkowaliśmy w strefie Premium, czyli trochę droższej, ale za to równe podłoże i z widokiem na kompleks basenowy. Czas można tu spędzić jak kto lubi: relaksacyjnie w barze, opalając się lub wypoczywając w cieniu parasoli nad basenem, do plaży kilka kroków. Iwan realizował się literacko w cieniu pinares, czyli hiszpańskich sosen, zwanych przez nas z racji kształtu – brokułami.

karawaning, camper, kamper, hiszpania.01Wodny plac zabaw ze statkiem i zabawkami w basenie o gł. 15 cm dla dzieciaków jest. Tuż obok dla nieco starszych super duży basen z wodą o głębokości 90 cm. Dla naszego 6-latka to prawdziwa uczta, może pływać we wszystkie strony i bezpiecznie, bo ma grunt. Na tym basenie dwa razy dziennie organizowane są gry i zabawy dla małolatów, gra w piłkę wodną, kosza itp.

Na terenie jest dobrze zaopatrzony i całkiem spory supermarket. Jedynie stan łazienek pozostawiał wiele do życzenia, to po zgłoszeniu w recepcji wydaje się, że potraktowali bardzo poważnie. Camperem po Hiszpanii podróżuje się komfortowo, więc łazienki nam nie przeszkadzały. Ale sprawdzimy wkrótce!

karawaning, camper, kamper, hiszpania.57 Ciekawostką jest takie oto parcele, jak po lewej. Wydaje się, że mieszka tam ktoś na stałe, prawie że z meldunkiem. Za ok 3000 € można taką działkę wynająć sobie na stałe i urządzić letnią rezydencję przy plaży. Hiszpanie stawiają sobie tu domki holenderskie, przyczepy, altanki, murują, sadzą kwiaty, montują oświetlenie, lodówki itp. I to wcale nie emeryci, ale często rodziny z miasta, które przebazowują się tutaj na weekendy i wakacje.

Zobacz całą galerię foto z tego wyjazdu camperem po Hiszpanii  tutaj.

karawaning, camper, kamper, hiszpania-009

karawaning w Hiszpanii,camperem po Hiszpanii,kamperem po hiszpanii,kamper Hiszpania,camping hiszpania,camping hiszpania costa del sol
W pierwszej linii z widokiem na baseny
Nocą też cieszą oko
Nocą też cieszą oko

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter