Camping Parque Ardales – zaskakująca Andaluzja

camping parque ardales hiszpania kamperem

Camping Parque Ardales…

… usytuowany jest na terenie ogromnej sosnowej posiadłości, pomiędzy wybrzeżem Embalse del Conde del Guadalhorce i przylega do Paraje Natural del Desfiladero de los Gaitanes, w prowincji Malaga. Rozłożenie działek dla przyczep, camperów i namiotów jest totalnie nietypowe, dosłownie wklejone pomiędzy sosny i nierówności skalistego terenu, wkomponowane w naturalny rys krajobrazu i dający wrażenie niejako rozbijania się na dziko. Wszędzie przygotowane stoły z ławami i murowane grille zachęcają do weekendowego wypoczynku z rodziną i znajomymi.

Oczywiście bar, supermarket i łazienki są jak najbardziej w porządku. Na Camping Parque Ardales  my byliśmy tu w styczniu, w okresie zimowego snu campingu, ale latem do dyspozycji jest sporo sprzętu pływającego, a woda swoją przejrzystością parku naturalnego, zachęca i do popływania kajakiem, czy łódką, i do popływania wpław pomiędzy urokliwymi wysepkami. Camping działa cały rok, ceny przystępne, uwaga, płaci się za psa, i słusznie! Bardzo miła obsługa, chociaż w sklepie nie ma prasy i czasopism, to jest pełne zaopatrzenie campingowe. Prąd bez ograniczeń.

Okolica campingu jest znana, już wcześniej pisaliśmy o El Chorro y El Caminito del Rey. Oprócz wspinaczki i zapierających dech w piersiach widoków, mamy relaksujące wędkowanie, jazdę konną, jazdę rowerem, czy po prostu nasze ulubione medytacje.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter