grzegorz krychowiak, fc sevilla, futbol

Grzegorz Krychowiak FC Sevilla – droższy niż Lewandowski

Grzegorz Krychowiak – polski piłkarz przynosi same sukcesy Sevilli!

grzegorz krychowiak, fc sevilla, futbol

Bardzo nam miło tutaj wygrzewając się w sevillskim listopadowym słońcu na kawce z hiszpańskimi znajomymi fanami futbolu wysłuchiwać pozytywy na temat polskiego piłkarza…

Grzegorz Krychowiak (ur. 29.01.1990 w Gryficach) 21 lipca 2014 przeszedł do klubu Sevilla FC, podpisując 4-letni kontrakt. Koszt transferu wyniósł hiszpański klub około 5,5 mln euro. Tym samym stał się drugim najdroższym polskim transferem, po Jerzym Dudku, który kosztował Liverpool 7,5 mln euro, przechodząc z Feyenoordu w 2001 roku.

Jako że nie jesteśmy wielkimi fanami futbolu, uprzejmie potakujemy, ale nie ogarniamy ligi hiszpańskiej. Podobno polski piłkarz świetnie rozgrywa całe spotkania, a Sevilla FC nigdy nie miała tak wysokich notowań. 26.10.2014 po meczu z Barceloną polski pomocnik znowu został wybrany piłkarzem meczu. Znany jest również ze swojego wybuchowego charakteru. Czyli znalazł klub dla siebie ;).

Informację tą  publikujemy z satysfakcją prezentując osiągnięcia Polaków w Hiszpanii. To bardzo budujące, zwłaszcza że opinia o emigrantach z Polski w Europie, bywa delikatnie mówiąc różna. Na szczęście tu gdzie mieszkamy, w Andaluzji, nie spotkaliśmy się z żadną krytyką. Co więcej, duch JPII i Wałęsy jest mocno zakorzeniony i jak na razie nawet sezonowi pracownicy gajów oliwnych nic nie popsuli.

Onet podaje za Daily Express, że naszym polski-sevilskim zawodnikiem zainteresował się Arsenal Londyn, który jest gotowy wyłożyć za niego nawet 24 mln funtów. Hm…..

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter