Hexatus i cynamonowy koktajl z cytryn

Niewątpliwie rozkręcamy się. Nadal uprasza się o daleko posuniętą wyrozumiałość. Nieraz coś źle wykadrujemy, nieraz może coś niewyraźnie powiemy. Ale z odcinka na odcinek możecie spodziewać się coraz sprawniej realizowanej formy wizyjnej i akustycznej.

W tym odcinku gościliśmy Szymona, który na youtubie aktywnie działa jako hexatus. Jego filmy o skokach spadochronowych wyróżnia dbałość o szczegóły. Szymon potrafi zamknąć się w domu ze swoim komputerem na długie dni, czasem nawet tygodnie w poszukiwaniu dobrej muzyki, w montowaniu jakiś swoich wizji.

Dziś przepytaliśmy, bez żadnego chamstwa towarzyszącego tzw. dziennikarzom śledczym. Ot tak spróbowaliśmy wyciągnąć od niego trochę informacji, między innymi jak mu się żyje z jego pogonią za perfekcją.

Na stole widzicie w tym odcinku nie tylko kawę w skautowskiej kawiarce ciśnieniowej ale także koktajl ze świeżych cytryn. To patent znany z naszej Bazy. Jeśli chcecie spróbować jak smakuje to skombinujcie kilka dużych cytryn, dwie płaskie łyżeczki mielonego cynamonu, kilka jogurtów. Dosłodźcie czym uważacie, może być miód, bo na zimno nie traci swoich właściwości, może być stevia lub truvia, które świętują obecnie rekordy popularności zastępując cukier i syrop skrobiowy.

Wszystko miksujemy i pijemy po wierzchu języka. Jest tak kwaśny, że puszczanie go do spodu języka będzie przeżyciem być może zbyt silnym.

Cynamon jest bardzo zdrowy i bardzo smaczny. Cytryny też. Jogurt dobra sprawa, miód także a mieszanina produktów jadalnych pozostaje jadalna, więc nie ma co się obawiać eksperymentów. Poniżej kilkuminutowy film o tym, jak przygotować koktajl, którym raczyliśmy się podczas śniadania. Dowiecie się też, jak zrobić kawę z ciśnieniowej kawiarki.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter