Kontrowersyjna królowa Hiszpanii Letycja

letizia, reina de Espana, królowa Hiszpanii Letycja

Królowa Letycja prowokuje

Hiszpanie dzielą się na zwolenników i krytyków nowej monarchini Hiszpanii, żony koronowanego w zeszłym roku Felipe VI, syna Juana Carlosa, który po abdykacji przekazał monarchię synowi. Jak wiadomo, obecna królowa Hiszpanii Letycja (Letizia)  nie ma królewskich korzeni i chociaż bardzo się stara przypodobać narodowi, wielbicielki byłego księcia, obecnie króla, i nie tylko, nie są zbytnio zachwycone ani zachowaniem, ani urodą, ani manierami jego wybranki serca.

Hiszpańskie tabloidy z upodobaniem wypatrują wpadek Letycji, podnosząc swoje wskaźniki czytelnictwa za każdym razem, kiedy jakiś paparazzi upoluje niewygodne zdjęcie. Część społeczeństwa generalnie jest za nowoczesną monarchią, bliżej ludzi, część jednak uważa, że wystawne życie na koszt podatnika zobowiązuje do pewnych wyrzeczeń.

I chociaż „nieksiężniczka” poślubiła księcia, to nie ma lekko. Stara się jak może, to fakt. Zawsze piękna, zadbana, rozsądnie ubrana, nie za tanio, nie za drogo, wpatrzona w swojego męża, urodziła dwie córki i chowa je na księżniczki, przy czym wiadomo, że tron hiszpański przejmie starsza Leonor. Ale tradycjonaliści nie mogą zapomnieć jej wcześniejszego życia, „plebejskiego” pochodzenia, faktu bycia rozwódką i zwykłą kobietą z hipoteką i pracą na etacie. Chce raz na jakiś czas wyjść do klubu…. zaraz sypią się setki komentarzy.

A Wy co myślicie o takiej królowej wychodzącej nad ranem z klubu, bez ochrony, w towarzystwie znajomych?….

 

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter