Ma padać? ta pogoda w Hiszpanii…

pogoda w hiszpanii
pogoda w hiszpanii

 Jaka jest teraz pogoda w Hiszpanii?

Na weekend zapowiadają deszcze, podobno buduje się jakiś front na dużą część Europy.  W zeszłym roku też pierwszy deszcz po lecie był we wrześniu. Jakieś dwa dni i potem znowu bardzo ładnie.  Sięgneliśmy tutaj pamięcią wstecz i policzyliśmy, że ostatni opad był gdzieś w połowie chyba maja.

Czyli cztery miesiące bez deszczu.W Polsce trudno to sobie wyobrazić.
Tutaj pierwsze wrażenie jest takie, że za deszczem się nie tęskni. Z drugiej strony przy upałach i braku opadów jest ciemna strona medalu:
– woda w basenie paruje tak, że co drugi dzień trzeba sporo dolewać
– trawnik i wszystkie rośliny trzeba mocno podlewać
– zbiorniki wysychają co grozi suszą i niszczeniem upraw
– reasumując: wydatki na wodę są ogromne, człowiek częściej się kąpie, ulice w mieście trzeba spłukiwać z brudu, kurzu i odchodów  sierściuchów maści wszelakiej…
Od maja były dwie prognozy na deszcz i żadna się nie sprawdziła. Teraz jest prognoza z wykrzyknikiem. Nie martwię się, że to weekend, bo skaczemy codziennie, ile chcemy i po deszczu też będziemy. Szkoda mi tylko tych, co przyjeżdżają na krótki pobyt i akurat pechowo trafią deszczową porę. No musicie przyznać, że trzeba mieć pecha przyjechać na weekend i trafić na jedyny deszcz na pół roku ;)!
Na szczęście w bazie spadochronowej zawsze jest wesoło i wesołe towarzystwo z całej Europy na pokładzie, przecież …. nie tylko po skoki się tu przyjeżdża 😀
Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter