Nowa moda flamenca na Feria de Abril – podsumowujemy!

Feria de Abril / feria de abril de sevilla 2015

Tradycyjna Feria de Abril w Sewilli również nie opiera się modowym nowinkom. Na prowadzenie wychodzi kolor bordowy, a kropki i groszki zostały wyparte przez motywy kwiatowe, obowiązkowe tej wiosny.

Las tendencias de moda flamenca que se han visto en el real de la Feria de Abril Sevilla

Przeważają wzory w jednolitych kolorach i mniejsze kwiaty.

Każdego roku przez Ferię przewijają się wszystkie dosłownie motywy i style: z falbankami, canastero, gładkie, wzorzyste, z kwiatami, koronkami, klasyczne groszki, suknie na ramiączka, z narzutkami – mantonami, z żakiecikami…. Tym niemniej nowinki modowe również odnalazły swoje miejsce w modzie flamenco.

Las tendencias de moda flamenca que se han visto en el real de la Feria de Sevilla

Bezdyskusyjnie gwiazdą Ferii został kolor bordowy. Nie tylko dominował na sukienkach, ale także w dodatkach, jak i makijażu. Samodzielnie lub w towarzystwie innych kolorów bardziej zwracających uwagę lub na kwiatach zauważyliśmy go u wielu pań.

Słynne kropki to najbardziej klasyczny wzór na tkaninach flamenco, nigdy nie wychodzi z mody. Najczęściej występuje na gładkim tle, przede wszystkim na tle czerwonym, beżowym lub czarnym. W tym roku często pojawiały się rękawy koronkowe.

Las tendencias de moda flamenca que se han visto en el real de la Feria de Sevilla

Dekoldy zdecydowanie większe z tyłu, odsłaniające plecy.
Jeśli chodzi o fryzurę na Feria de Abril, to szanująca się mieszkanka Sevilli wybierze oczywiście obowiązkowy i klasyczny kok. W tym roku kok zyskał dodatkowe upiększenie w postaci zaplecionych warkoczyków, czy to w postaci całego koka, czy też jego elementów występujących w połączeniu z gładkim zaczesaniem.
Las tendencias de moda flamenca que se han visto en el real de la Feria de Sevilla

Warkoczyki w stylu średniowiecznym, na różne sposoby dodają świeżego, dziewczęcego wyglądu, ale to kwiaty we włosach najbardziej podkreślają urodę i wyjątkowość Hiszpanek.
W tym roku często tradycyjny kwiat zastępowała cała korona z różnokolorowych kwiatów, w niesamowitych kolorowych kombinacjach i kształtach.
Jeśli chodzi natomiast o dodatki, to również zauważyliśmy coś nowego. Chociaż tradycyjne ogromne klipsy i kolczyki w kształcie koła, korale i wielkie broszki mają swoje ugruntowane miejsce na Feria de Abril, to jednak w tym roku przeważały kolczyki mniejsze, często długie, w stylu retro look flamenco. Typowe broszki zostały zastąpione przez ważki, wstążki czy stylizowane kształty kwiatowe.
Las tendencias de moda flamenca que se han visto en el real de la Feria de Sevilla
Bez wątpienia suknia traje flamenca sprawia, że każda kobieta, bez względu na wiek i wagę, wygląda po prostu przepięknie. Suknie te podkreślają i zasłaniają co potrzeba, ich niesamowita niepowtarzalność nadaje wyjatkowość temu tradycyjnemu, corocznemu świętu Sewilli.
Ba! Jesteśmy zdania, że powinniśmy wszystkie tak się ubierać na codzień!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na Feria de Abril za rok do polskiej bazy w Sewilli!
Ula
foto: ABC i archiwum własne
Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter