Partia Ciudadanos i Albert Rivera

ciudados1Wygląda na to, że coś może zmienić się na hiszpańskiej arenie politycznej. Do tej pory, wymieniali się władzą i wzajemnie sprawowali swego rodzaju duopol przedstawiciele Partii Ludowej i Socjalistów. Teraz zauważalne stają się przynajmniej dwa nowe ugrupowania. Jedno to Podemos (Możemy) a drugie Ciudadanos (Obywatele) z skrótem C’s.

Podemos postrzegane jest jako zbyt radykalne, zbyt lewackie i zbyt oszołomiaste. Oczywiście grając na populistycznych strunach (UE to zło, Katalonia odseparowana itp) mają swoich zwolenników. Ale Ciudadanos to zupełnie inna liga. 

Obywatele to reakcja na zepsucie i korupcję sceny politycznej. W 2006 startując w wyborach lCiudados2okalnych w Katalonii na plakatach wyborczych pojawili się nago. Miało to uzmysłowić, że nie są skorumpowani.

Obecnie nie są już tylko partią lokalną, posiadają poparcie rzędu 13,5% co jest już poważnym dorobkiem politycznym. C’s jest antyestablishmentowa obwiniając stary system za całe zło. Lider Albert Rivera jest zwolennikiem liberalnej gospodarki o stonowanej nieufności względem unii. Jest młody, przystojny, ma charyzmę i wolę walki – te cechy przywódcze na pewno pomogą C’s sięgać dalej.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter

Jedna myśl na temat “Partia Ciudadanos i Albert Rivera

  1. Ja osobiście nie wierze w żadne partie, ale faktycznie w Andaluzji przydałoby się trochę świeżego mięsa 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.