Planowanie wyjazdu – Semana Santa 2014 w Hiszpanii

semana santa 2014-006

Semana Santa 2014 czyli Wielkanoc i Feria de Abril…

.. to największe wydarzenia w skali roku, obchodzone w Sevilli, stolicy Andaluzji, z wyjątkowym rozmachem.Myślących o wyjeździe do Hiszpanii zachęcamy do takiego planowania podróży, aby chociaż na parę dni zahaczyć o ktoreś z tych wydarzeń.

Semana Santa 2014 w Hiszpanii wypada od 13 do 20 kwietnia. W tym czasie na ulicach organizowane będą, jak co roku, przepiękne, emocjonujące procesje. Przepełnione przepychem ołtarze z postaciami świętych są obnoszone wyznaczonymi trasami na ramionach wiernych po całej Sevilli, a cały obrzęd religijny gromadzi tysiące mieszkańców i turystów przez cały tydzień.

Zobacz galerię foto tutaj.

Feria de Abril to dla odmiany jedna wielka impresa. W dwa tygodnie po Semana Santa 2014, czyli od 6 do 11 maja  przez prawie tydzień w skonstruowanym specjalnie miasteczku pawilonów firmowych i indywidualnych mieszkańcy i turyści będą bawili się od rana do rana. Szanująca się Sevillanka założy falbaniastą sukienkę, czyli traje de flamenco, upnie włosy peinetą, a panowie założą elegancia  garnitury i krawaty. W modzie jest wystąpienie w stroju do jazdy konnej, gdyż konie są integralną częscią fiesty.

Zobacz galerię z naszego pobytu na Feria de Abril w kwietniu 2013 tutaj.

Feria de Abril, 2 tygodnie po Semana Santa 2014

Warto zaplanować pobyt na Semana Santa 2014!

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter