turystyka w HIszpanii

Sierra Norte i Jezioro Agrio – pomysł na wypad na łono natury!

Kaskady Huescar i Puerto de San Nicolas

Obydwa miejsca są idealne na kontakt z naturą. Huescar to miejsce na dalszą wycieczkę, ok 1,5 godziny samochodem jazdy od Klubu. Ale skoro naszym gościom nie przeszkadza wypad na Gibraltar, który jest zdecydowanie dalej, proponujem – naszym zdaniem – trochę ciekawsze miejsce niż agresywne małpy na górze ;). Sierra Norte na płn od Sevilli to piękne miejsce z krętymi drogami i urokliwymi zakątkami w lasach z wyrośniętych ogromnych drzew oliwnych i korkowców, typowych dla okolicy drzew liściastych i lokalnej odmiany iglastych. Ponieważ tu jest ciepło albo bardzo ciepło, każda pora roku jest dobra na wyjazd. Idealne dla miłośników górskich strumieni i tego typu klimatów 😀

Akurat my byliśmy na przełomie sierpnia i września, temperatury oscylowały wokół 35 stopni w cieniu. Za to woda w górskim strumieniu chociaż zimna, to całkiem przyjemna do orzeźwiającej  kąpieli. W miejscu na fotce powyżej już nie wolno się kąpać, ponieważ jakiś idiota skakał ze skały i się zabił. Tak jakby nie można było jeździć po ulicach, bo ktoś wcześniej tu zginął w wypadku…  W każdym razie „nie zauważyliśmy” dużo wyżej po drodze umieszczonego ostrzeżenia i zaliczyliśmy krystaliczną kąpiel, a co ;). Zalecamy tylko nie chlapać i nie hałasować, to może nikt Was nie przyuważy ;), w przeciwnym razie można dostać mandat.

turystyka w hiszpanii

Embalse Agrio

W drodze powrotnej odwiedziliśmy słodkowodne kąpielisko w jeziorze Agrio. To jeden ze zbiorników wodnych „embalse”, zaplecze dla Sevilli na wypadek suszy. Zbiorniki te są budowane za pomocą tam i kontrolowane przez całkiem niezłą machinę inżynieryjną, sterującą poziomem wody. To te zbiorniki właśnie napełniają się podczas pór deszczowych, tak nielubianych przez naszą sekcję spadochronową ;). Jednak woda jest bardzo ważna w tym klimacie. Tak jak przez 80% dni w roku cieszymy się słońcem i błękitnym niebem, tak kiedy pada, cieszymy się, że kurz się płucze, a zbiorniki napełniają rezerwami wodnymi.

Kąpiel jest super przyjemna, chociaż faktycznie o tej porze roku jest już dosyć sucho i mniej wody niż w okolicach marca, po zimie, kiedy zazwyczaj więcej pada, ale za to można nawet rozbić namiot i przenocować pod gwiazdami. W niektórych miejscach są kajaki i rowerki wodne, woda jest przejrzysta, chociaż głęboko!

Wkrótce FILM z podsumowaniem wycieczki!

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter