Tym razem o flamenco

Tańczymy flamenco

flamenco espartinas sevilla

W samej Sevilli jest bardzo dużo szkół flamenco, mnóstwo barów z muzyką i pokazami na żywo, codziennie organizowane są koncerty. Aby uczyć się tego pięknego tańca przyjeżdżają tu ludzie z całego świata i na każdym poziomie zaawansowania. Nauka flamenco w Sevilli ma to do siebie, że oprócz podstaw tańca, ma się możliwość obcowania z kulturą flamenco, obejrzenia codziennie pokazów na najwyższym poziomie, odwiedzenia słynnych tablaos, spotkania z największymi sławami itp.

„Sekcję” Flamenco w naszym klubie reprezentuje Ula. Miłośniczka tańca od czasów nastoletnich, po zatoczeniu koła od tańca towarzyskiego, rock’n’rolla i salsy, zamieszkając w Sevilli, nie mogła nie poddać się urokowi flamenco. Już ponad dwa lata szkoli się w różnych akademiach, a także organizuje dla chętnych warsztaty sevillanas i podstaw flamenco z hiszpańskimi instruktorami. Więcej informacji znajduje się na jej stronie www.taniec.es, a także na pisanym po hiszpańsku blogu o sevillanas .

Na zdjęciu wraz z koleżankami z Escuela Municipal de Danza de Espartinas i swoimi profesorami, Juanem i Carmen, na fotce do kalendarza szkoły na rok 2015. Warto zauważyć, że flamenco uczą się tu już dziewczynki od 4 roku życia. Na lekcje przychodzą w bucikach z obcasami i elegancko ubrane. Do zdjęcia wszystkie wyszykowały się ładnie z tradycyjnymi andaluzyjskimi dodatkami, kwiatami we włosach i wachlarzami. No jak się zaczyna  w takim wieku, to nic dziwnego, że jako nastolatki niektóre już mogą dawać lekcje…. 😉

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter