W Sevilli już nastrój Fiesty, jakże by nie ;)

Fiestas de Primavera 2017 – oficjalny plakat

Ten piękny platat to dzieło sevillskiej malarki Nurii Barrera i przedstawia emocjonujące dla każdego lokalnego patrioty, zestawienie symboliki wiosennych świąt w stolicy Andaluzji. Nadchodzą Semana Santa, czyli Wielkanoc,charakteryzująca się spektakularnymi procesjami z udziałem większości mieszkańców, a następnie wielka fiesta Feria de Abril. O obu Fiestach już pisaliśmy, ale przypomnimy się w późniejszym czasie. Na obrazie artystka umieściła charakterystyczne symbole, m.in uroczyste stroje bractw religijnych poszczególnych świętych, suknie flamenco, manton, czyli regionalna haftowana husta z frędzlami, wiosenne goździki, nakrycie głowy torero, jako że startuje sezon kontrowersyjnych, ale tradycyjnych walk z bykami, typowe dla tego regionu krzesło z rafii, no i buciki do tańca flamenco.

Z okazji 25 rocznicy Wystawy Światowej EXPO ’92, na szafie znalazła się naklejka z tej wystawy, przypominająca tegoroczne obchody rocznicy.

Reasumując typowa szafa w domu szanującego się tradycjonalisty w Sevilli 🙂

Nam się bardzo ten plakat podoba, również pod kątem charakterystycznych dla autorki pastelowych, jasnych kolorów i słonecznego światła.

Tradycją jest, że co roku plakat jest prezentowany przez Ayuntamiento, czyli władze miasta. W tym roku podobno zabrakło biletów wejściowych na tą uroczystość.

A my już się cieszymy, gdyż Fiestas de Primavera 2017 przyciągają mnóstwo turystów z całej Europy i nie tylko.

Co jak co, ale bawić się to Hiszpanie potrafią, oj potrafią!

W tym roku Sekcja Turystyczna i Spadochronowa działa w lutym, marcu, maju i czerwcu. Serdecznie zapraszamy na kurs spadochronowy tutaj lub inne formy wypoczynku!

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter
Opublikowany w News