Wirus głupoty sprzyja innym wirusom i bakteriom

Zrzut ekranu 2015-06-09 o 10.32.29Błonica to choroba zakaźna, która najczęściej występuje u dzieci. Bakteria nazywana maczugowcem wytwarza jad – toksynę błoniczą. W wyniku zakażenia występuje umiarkowana gorączka, bóle gardła, obrzmienie węzłów chłonnych gardła. Przede wszystkim jednak dochodzi do dużego, ogólnego zatrucia organizmu dziecka, do zmian martwiczo-zapalnych mięśnia sercowego, oraz do porażenia mięśni. Leczenie choroby jest długotrwałe.

Choroba przenosi się drogą kropelkową. Chorych izoluje się. Zapobieganie polega na obowiązkowych szczepieniach dzieci.

W Katalonii stwierdzono właśnie obecność maczugowca u ośmiorga dzieci, które miały kontakt z innym, chorym dzieckiem z Olot. To pierwszy taki przypadek zdiagnozowanego w Hiszpanii dyfterytu od 1987 roku.

Niestety ta bakteria, podobnie jak i inne groźne dla ludzi rozwijają się w wyniku przenoszenia groźnego wirusa głupoty, głównie atakującego przez internet. Otóż apel do wojowniczych głupoli brzmieć może tak:

„zanim zaczniecie udostępniać posty dotyczące niezwykle groźnych szczepionek, poczytajcie troszkę o tych chorobach, których dotyczą. Prawda leży zwykle pośrodku, jedna sprawa to granie w bambuko farmacji i rządów państw, druga to postępujący głupienie społeczeństwa, które nie jest w stanie ocenić, co jest potrzebne, a co zbędne. Zanim udostępnisz, weź przynajmniej wdech i wydech”

Nad tym postem TEŻ lepiej się zastanowić, niż bezmyślnie go podać dalej. Myślenie nie boli. Chorujące w efekcie głupoty opiekunów dzieci boli. Pomyśl dwa razy.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter